بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس _ راهنمای سیگنال فارکس

سیگنال فارکس
سیگنال فارکس

 دشوارترین جنبه در مورد معاملات فارکس ، یافتن بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس است.وظیفه اصلی هر معامله گر مبتدی فارکس ، یادگیری نحوه تجارت و درک بازار فارکس است .یکی از راه ها برای تحقق این هدف ، دریافت سیگنال فارکس و استفاده از آنست.

در این مقاله ، ما توضیحاتی شامل معرفی و خدمات ارائه شده توسط این برنامه های سیگنال فارکس ارائه می دهیم.

[ سیگنال فارکس چیست؟ ]

قبل از توضیح در مورد بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس و نحوه استفاده ازسیگنال های معاملاتی فارکس ، ابتدا باید بدانیم که سیگنال فارکس چیست.

سیگنال فارکس اطلاع رسانی از یک فرصت تجاری است.
این سیگنال ها توسط معامله گران با تجربه یا شرکت ها از طریق پیام هایی ارائه می شوند که به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.این سیگنال ها به معامله گران مبتدی که تازه وارد بازار فارکس شده اند و همچنین به کسانی که به دلیل مشغله ، وقت کافی برای تجزیه و تحلیل بازار را ندارد ، کمک زیادی می کند.

برنامه های دریافت سیگنال فارکس به شما می گویند که چه زمانی یک ارز را بخرید یا بفروشید و در چه سطحی سود و ضرر خود را متوقف کنید.

اکثر سیگنال های فارکس را می توان به دو گروه مجزا تقسیم کرد:

[ سیگنال های اساسی مبادله ارز ]

اولین مورد در لیست سیگنال های فارکس ، رویکرد اساسی برای سیگنال های فارکس است. تجزیه و تحلیل بنیادی مربوط به رویدادهای اقتصادی و اخبار بازار که همه آنها می توانند بر تحرک قیمت ارز ها تأثیر بگذارند.

برای دسترسی به سیگنال های اساسی ، معامله گران باید متوجه اخبار و اطلاعیه های شرکت باشند.

مثال: اگر سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا برای یورو مطلوب بود ، سیگنال فارکس قصد خرید یورو در برابر دلار آمریکا را دارد.

[ سیگنال های تجاری ]

در حالی که تجزیه و تحلیل بنیادی به اخبار و رویدادهای اقتصادی نگاه می کند ، تجزیه و تحلیل فنی بر تحرکات تاریخی قیمت و الگوهای نمودار تمرکز می کند. با مشاهده نحوه رفتار ارز در گذشته ، معامله گران می توانند نحوه رفتار آنها در آینده را پیش بینی کنند.

یک سیگنال فنی زمانی است که یک نمودار نشان می دهد که قیمت یک ارز در جهت خاصی حرکت می کند. معامله گران می توانند سیگنال های خود را با استفاده از داده ها و شاخص های تاریخی تولید کنند. آنها همچنین می توانند از ربات های سیگنال فارکس استفاده کنند.

سیگنال های فارکس فنی اغلب همراه با استراتژی های مختلف مدیریت ریسک صادر می شوند تا در صورت عدم تحقق برنامه فعلی مطابق انتظار ، حداقل ضرر رخ دهد. اکثر سیگنال های فارکس در این دسته قرار می گیرند ، که می تواند جستجوی بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس را به یک کار طولانی تبدیل کند.

مثال: EURUSD به عنوان بخشی از روند صعودی از سطح مقاومت صعودی عبور می کند. این می تواند یک علامت تجاری برای گرفتن موقعیت طولانی در جفت ارز باشد.

چگونه می توانم بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس را پیدا کنم؟ 

یافتن بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس می تواند یک کار دشوار باشد و دلیل آن هم اینست که هزاران مورد برای انتخاب وجود دارد.

برای شروع ، لازم است بین انتخاب بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس رایگان و بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس پولی تفاوت قائل شوید.

بعد از آن می توانیم برخی از اطلاعات کلیدی برنامه های دریافت سیگنال فارکس را بررسی کنیم. این اطلاعات شامل قیمت اشتراک سیگنال های فارکس پولی ، سابقه کار و سابقه تأیید شده است. این یکی از مهمترین مواردی است که هنگام تلاش برای یافتن سیگنال فارکس رایگان از بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس باید به دنبال آن باشید. نتایج باید توسط شخص ثالث مستقل تأیید و در اختیار عموم قرار گیرد.

شما همچنین باید تا آنجا که ممکن است نظرات خود را درباره ارائه دهنده ای که در حال تحقیق بر روی آن هستید بخوانید تا بتوانید تصور روشنی از نظر معامله گران واقعی در مورد برنامه ای که استفاده می کنید داشته باشید.

پس از جمع آوری تمام این اطلاعات ، می توانید ارزیابی بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس را شروع کنید.

نکته ی دیگری که قبل از پرداختن به بهترین برنامه های سیگنال فارکس باید به آن بپردازیم ، توجه به انواع سیگنال فارکس است.

انواع سیگنال های فارکس 

انواع سیگنال فارکس به ترتیب زیر است:

سیگنال های دستی فارکس
سیگنال های خودکار فارکس

سیگنال های دستی فارکس – نحوه استفاده از سیگنال های معاملات فارکس

هنگام استفاده از علائم تجاری فارکس ، یک معامله گر مجبور است برای مدت طولانی در مقابل رایانه بنشیند تا سیگنال ها را جستجو کند تا تصمیم نهایی را در مورد خرید یا فروش یک ارز خاص بگیرد.

تصمیمات گرفته شده توسط یک معامله گر همه بر اساس تفسیر معامله گر است و این می تواند به طور بالقوه یک فرآیند زمان بر باشد. استفاده از این سیگنال های فارکس دارای ارتباط متقابل با معاملات دستی است.

یک معامله گر انسانی می تواند بازار ارز را به گونه ای ارزیابی کند که برنامه ها نمی توانند ، آنها می توانند زمان حرکت غیرقابل پیش بینی بازار را ببینند و بنابراین قادر به خروج از معاملات هستند. یک معامله گر مهارت و تجربه خاصی دارد و محدود به کدها و تنظیمات برنامه ریزی شده مانند سیستم های خودکار نیست ، بنابراین آنها می توانند احساس کنند که معاملات خاصی سودآور هستند یا خیر.

سیگنال های خودکار فارکس – نحوه استفاده از سیگنال های معاملاتی فارکس

سیگنال های خودکار فارکس سیگنال هایی هستند که در آن معامله گر از نرم افزار می خواهد تا سیگنال های خاصی را جستجو کند. احساسات انسانی درگیر در این فرایند به طور کامل از بین می رود.

در نتیجه ، نرم افزار به طور خودکار تفسیر می کند که کدام توصیه را انتخاب کند (یعنی خرید یا فروش یک جفت ارز). مادامی که برنامه به درستی توسط یک حرفه ای نوشته شده باشد،معاملات با سیگنال هایی که از این طریق تولید می شود می تواند بسیار دقیق باشد.

ربات های فارکس می توانند داده های بسیار بیشتری را در مقایسه با یک انسان پردازش کنند. این بدان معناست که شما می توانید چندین جفت ارز مختلف را در یک زمان مدیریت کنید و همچنین می توانید تمام نمودارهای مورد نظر خود را بصورت شبانه روزی بدون هیچ گونه سیگنال قابل توجهی ، تحت نظر داشته باشید.

با این وجود ، موفقیت آمیزترین سیگنالها اغلب با استفاده از ترکیبی از هر دو نوع به دست می آید ، این کاری است که اکثر متخصصان فارکس انجام می دهند.

از کجا می توانم سیگنال های معاملاتی فارکس را دریافت کنم؟ نحوه یافتن سیگنال های فارکس دستی و خودکار 

سیگنال های معاملاتی دستی و خودکار فارکس را می توان بصورت آنلاین به دست آورد. هنگامی که قصد خرید سیگنال فارکس را دارید ، ابتدا بررسی کنید که ارائه دهنده سیگنال فارکس یک دوره آزمایشی رایگان را به شما ارائه می دهد. این کار به شما امکان می دهد ابتدا اطلاعات را آزمایش کرده و قبل از خرید از کیفیت خوب آنها اطمینان حاصل کنید.

همچنین مهم است که فقط با شرکت هایی کار کنید که مایل به ارائه نتایج ارزیابی قبلی هستند.

علاوه بر این ، به شرکتهایی که اطلاعات خود را منتشر می کنند ، بسیار راحت تر می توان اعتماد کرد تا شرکتهایی که از ارائه آزمایشی رایگان و دسترسی به نتایج حسابرسی شده به معامله گران خودداری می کنند. این قطعاً سیاست بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس است.

چهار راه اصلی برای دریافت این سیگنال های معاملاتی وجود دارد. انتخاب شما بستگی به هدف ، زمان در دسترس ، سطح فعالیت ، سطح کنترل دلخواه و مشخصات شخصی شما دارد.

مشخصه های اصلی بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس

پیام
در این حالت ، بهترین سیگنال های فارکس توسط ارائه دهندگان از طریق یک پیام به معامله گر منتقل می شود که می تواند به صورت ایمیل ، پیام کوتاه یا برنامه پیام رسانی تلفن همراه ، مانند تلگرام یا واتساپ باشد. سپس بقیه کارها به عهده معامله گر است.اغلب سرویس های سیگنال فارکس پولی به این صورت هستند.

در این مورد ، معامله گر همیشه حساب معاملاتی خود را مدیریت می کند و با وارد کردن موقعیت های توصیه شده در پلت فرم معاملاتی خود ، علائم را به سادگی دنبال می کند.

این موضوع به معامله گر اجازه می دهد احساس امنیت بیشتری داشته باشد ، زیرا شخص ثالث هیچ کنترلی بر حساب تجاری او نخواهد داشت.

با این حال ، معامله گر باید یک خطر روانی را متحمل شود. به عنوان مثال ، هنگامی که ارائه دهنده سیگنال دچار یک سری ضررها می شود ، گاهی اوقات برای معامله گر دشوار است که آنها را دنبال کند و در نتیجه به طور بالقوه لحظه بازگشت سود را از دست می دهد.

نرم افزار MetaTrader و تجارت کپی
یک سرویس تجارت کپی استفاده از سیگنال های فارکس را ساده می کند. با استفاده از این روش ، حساب ارائه دهنده و حساب معامله گر به هم متصل می شوند. هنگامی که عملیاتی توسط ارائه دهنده سیگنال در حساب آنها قرار می گیرد ، به طور خودکار به حساب معامله گر مشتری وارد می شود.

تأمین کننده از راه دور موقعیت هایی را در حساب مشتری وارد می کند ، با استفاده از رمز عبور ویژه ای که فقط به آنها اجازه می دهد در معاملات فیلتر را انجام دهند و به خدمات حساب مانند سپرده ها یا برداشت ها و غیره دسترسی نداشته باشند. در این مثال ، معامله گر همچنین می تواند آزادانه مداخله کند.

با بستر معاملاتی متاتریدر، کاربران می توانند به طیف گسترده ای از شاخص های معاملاتی و ابزارهای فنی دسترسی داشته باشند ، مستقیماً نمودار را بررسی کنند و حتی خودشان به ارائه دهنده سیگنال فارکس تبدیل شوند.

سیگنال های فارکس خودکار
معامله گر همچنین می تواند از نرم افزارهای تجاری خودکار مانند پلتفرم MetaTrader و مشاوران متخصص آن استفاده کند که به طور خودکار سیگنال های فارکس را  تولید می کند.

سیگنال های فارکس خودکار به عنوان ربات های تجاری نیز شناخته می شوند.

سیگنال های فارکس خودکار با وارد کردن موقعیت ها ، حساب را مدیریت می کنند ، در حالی که سیگنال های نیمه خودکار فارکس فرصت های معاملاتی را برجسته می کند ، اما تصمیم گیری در مورد ورود یا عدم ورود به این معاملات به عهده معامله گر است.

مدیریت حساب سیگنال های فارکس
حساب مدیریت شده فارکس این امکان را می دهد که در آن تامین کننده یا مدیر معاملات برعملیات معاملات حساب کنترل کامل داشته باشد.

بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس چه چیزی ارائه می دهد

بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس چندین عنصر معاملاتی را ارائه می دهند ، از جمله:

سطوح دقیق موقعیت های ورود ، توقف ضرر و خروج.
تجزیه و تحلیل یا اظهارنظر در حمایت از سیگنال ها.
سابقه معاملات نشان دهنده سود و زیان و آمار مربوط به نتایج تاریخی که ترجیحاً توسط سرویس خارجی شخص ثالث تأیید شود.
توانایی تعامل با آنها.

این موارد ، خدمات اصلی بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس هستند.

برای انتخاب بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس ، طیف وسیعی از برنامه های نرم افزاری وجود دارد که می توانید برای تولید سیگنال های تجاری از آن ها استفاده کنید ، اصلی ترین آنها سیگنال های MQL است.

سیگنال های MQL سیگنال های تجاری در بسترهای MT4 و MT5 هستند. اولین نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که سیگنال های تجاری MT4 و MT5 به شما این امکان را می دهد که معاملات تامین کنندگان سیگنال فارکس را مستقیماً خارج از پلتفرم متاتریدر ، دنبال یا کپی کنید. علاوه بر این ، تأمین کنندگان سیگنال می توانند سیگنال های خود را در جامعه وسیعی از کاربران مختلف به اشتراک بگذارند.

این برنامه برای معامله گران فارکس مزایایی دارد ، یکی از آنها این است که یافتن سیگنال های دقیق فارکس را آسان تر می کند. می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و گزینه ها متنوع است.

همچنین این امکان وجود دارد که سیگنال های فارکس را مستقیماً از نمودار معاملاتی MetaTrader مشاهده کنید تا تأثیر استراتژی آنها را مطالعه کنید.

 این مورد در MetaTrader 4 و MetaTrader 5 در “جعبه ابزار” با استفاده از برگه “Signals” قابل دسترسی است که در آن می توانید سیگنال های معاملاتی را به روش های مختلف تجزیه و تحلیل کنید:

سابقه برنامه ی دریافت سیگنال فارکس

این امر برای ارزیابی اینکه آیا استراتژی ارائه دهنده سیگنال در دراز مدت قابل اعتماد است یا خیر اهمیت دارد.
آمار ارائه دهنده سیگنال ، که شما را از تعداد سود و زیان و میزان سودآوری ارائه دهنده سیگنال فارکس در گذشته مطلع می کند.
سطوح ورود و خروج ارائه دهنده سیگنال برای تعیین قابلیت اطمینان سیگنال های فارکس

نحوه یافتن بهترین برنامه های دریافت سیگنال فارکس

صفحه نمایه ارائه دهنده سیگنال معاملاتی فارکس در MetaTrader دارای اطلاعات مفید و کاربردی زیادی برای ارزیابی اینکه آیا آنها واقعاً بهترین هستند یا خیر وجود دارد. همچنین قدرت رویکرد و استراتژی معاملاتی آنها را نشان می دهد ، که در تصمیم گیری برای کپی خدمات سیگنال فارکس رایگان یا خدمات پولی ضروری است.

در حالی که برگه “Signals” اطلاعات مفید و مفصلی برای ارزیابی عملکرد یک معامله گر ارائه می دهد ، ورود به صفحه وب ارائه دهندگان سیگنال در وب سایت MQL5 جزئیات بیشتری را ارائه می دهد ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

 https://www.mql5.com

مثالهای زیر از ارائه دهندگان سیگنال های مختلف گرفته شده اند و فقط برای اطلاع و نشان دادن بخشهای مختلف ارائه شده در صفحه مشخصات ارائه دهنده سیگنال در وب سایت MQL5 ارائه شده است

در اینجا لیستی از مواردی است که هنگام تلاش برای یافتن بهترین ارائه دهنده سیگنال فارکس باید در نظر بگیرید:

  1. اعداد را بررسی کنید

Grow(رشد) : عملکرد سود یا زیان بر حسب درصد
Profit(سود) : سود یا زیان پولی سیستم
Equity(ارزش خالص) : مقدار سرمایه ارائه دهنده سیگنال ، شامل سود و زیان تحقق نیافته
Balance(موجودی) : موجودی حساب معامله گر
Initial desposit(سپرده اولیه) : مبلغی که در ابتدا به حساب معامله گر MQL5 واریز شده است
Withdrawals(برداشت ها) : ارزش پولی برداشت شده از حساب معاملاتی
Desposits(سپرده ها) : ارزش پولی سپرده های جدید در حساب MetaTrader 

2.بررسی آمار حساب

سیگنال فارکس
سیگنال فارکس

روزهای معاملاتی : تعداد روزهای معامله شده توسط سیستم معاملاتی یا معامله گر
آخرین معاملات : تاریخ یا زمان آخرین معامله
معاملات در هفته : تعداد معاملات در هفته
میانگین زمان نگهداری : میانگین مدت زمان یک معامله
مشترکین : تعداد مشترکین ثبت نام شده در این سرویس سیگنال معاملاتی
هفته ها : تعداد هفته هایی که حساب باز شده است
شروع شده : تاریخ شروع حساب

  1. بررسی جدول بررسی حساب

شاخص قابلیت اطمینان : یک شاخص قابلیت اطمینان از MetaQuotes برای قضاوت سریع در مورد کارآیی و استحکام سیستم معاملاتی یا معامله گر
مجموع وجوه حسابهای واقعی نشان دهنده تعداد و مقدار کل حساب هایی است که تراکنش های معامله گر را دنبال و کپی می کند

4. بررسی آمار معاملات

معاملات Algo : درصد معاملات انجام شده توسط مشاور متخصص (EA)
Profit trades : میزان موفقیت بر حسب درصد
Loss trades : میزان ضرر بر حسب درصد
Trading Activity : درصد زمانی که موقعیت ها در حساب باز می شوند
Max deposit load : حداکثر مبلغ سپرده رسیده است
Maximum drawdown : بیشترین ضرر سرمایه (برداشت) در حساب معاملاتی

مقایسه پروفایل تامین کنندگان بهترین ارائه دهندگان سیگنال MT5 و MT4 و آمار آنها بینشی از موفق ترین سیگنال های فارکس موجود در MetaTrader ارائه می دهد.

حتی با وجود این تحقیقات ، ارائه دهندگان سیگنال باید با احتیاط رفتار کنند.

برنامه دریافت سیگنال فارکس SwipeStox

 امروزه بسیاری از شرکت ها و سیستم عامل ها خدمات و سیگنال های تجارت کپی را ارائه می دهند ، اما اگر به طور خاص از برنامه موبایل برای دریافت سیگنال فارکس صحبت کنیم ، باید در بالای لیست خود SwipeStox App را قرار دهیم.

در واقع SwipeStox به عنوان یک پلت فرم وب برای گسترش آن به یک برنامه تلفن همراه متولد نشد ، بلکه برعکس بود. آنها فقط به عنوان یک برنامه تلفن همراه شروع به کار کرده و به موفقیت دست یافتند.

یکی از ویژگیهای SwipeStox این است که می توانید لیستی از بهترین معاملات ایجاد شده را مشاهده کنید ، پارامترها را مشاهده کنید (توقف و سود) ، عملکرد گذشته کسانی که آن سیگنال را ایجاد کرده اند ارزیابی کنید و در نهایت ، در صورت تمایل ، می توانید لیست ها را در فهرست تماشا ذخیره کنید.

این برنامه ی دریافت سیگنال فارکس ، قابلیت های زیادی را برای انواع معامله ها و ارز ها ارائه می دهد.

 برنامه ی دریافت سیگنال فارکس ZuluTrade

اگر علاقه خاصی به عملکردهای Forex و Copy Trading دارید ، ممکن است ZuluTrade برای شما مناسب ترین انتخاب باشد.

ZuluTrade  اولین پلتفرم تجارت کپی بود و همیشه بر بازار فارکس و ارائه سیگنال های رایگان ، دستی و اتوماتیک متمرکز بوده است.

همچنین  ZuluTrade یک کارگزار نیست ، اما بستر خدمات آن برای کارگزاران است.

این بدان معناست که برای استفاده از خدمات آن ، با ZuluTrade  می توانید کارگزار مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، یا موردی را که قبلاً در اختیار دارید متصل کنید.

برنامه دریافت سیگنال فارکس eToro 

بر خلاف SwipeStox ، برنامه ی دریافت سیگنال فارکس eToro ، که در سال 2006 تأسیس شد ، به عنوان یک پلت فرم وب شروع به کار کرد و سپس ، بعداً ، به عنوان یک برنامه تلفن همراه نیز توسعه یافت.

با استفاده از eToro می توانید با بیش از 4.5 میلیون کاربر به بزرگترین شبکه معاملات اجتماعی جهان دسترسی پیدا کنید.

با یک چنین جامعه ارائه دهنده سیگنال ، شما به وضوح به سیگنال های فارکس رایگان دسترسی خواهید داشت.

با این حال نکته اصلی eToro این واقعیت است که تنها فارکس را ارائه نمی دهد ، بلکه دارای ابزارهای متنوع سرمایه گذاری است.با eToro می توانید سیگنال های ارز ، سهام ، شاخص ، کالا ، ETF ، بیت کوین و اتریوم را کپی کنید.

eToro در واقع تمام عملکردهای تجاری خودکار کپی مورد نیاز برای ایجاد مجموعه ای واقعی از معامله گران را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *